Ze swiata architektury – Sainsbury Center Normana Fostera

Xavier de Jauréguiberry W opinii angielskiego Heritage, minister architektury Ed Vaizey wymienił pierwszy duży publiczny budynek Normana Fostera: Sainsbury Center z 1977 roku na University of East Anglia, Norwich, w Wielkiej Brytanii.
Według BDOnline, popularne muzeum sztuki publicznej, w którym znajduje się kolekcja Lorda i Lady Sainsbury, uzyskało ochronę klasy II * za innowacyjną inżynierię, elegancki design, historyczny związek, elastyczność i wartość grupy.
Rewolucyjna konstrukcja oferuje innowacyjną, prefabrykowaną strukturę modułową, która jest sprytnie zaprojektowana, aby umożliwić późniejsze rozbudowanie.
Vaizey opisał:.
Projekt Normana Fostera dla Sainsbury Center jest rozpoznawany na całym świecie jako szczytowy punkt w brytyjskim.
High-tech.
ruch i, według wszelkich standardów, nowoczesny klasyk..
Przeczytaj odpowiedź Fostera po przerwie.
Foster stwierdził: Moje pierwsze spotkanie z Sir Robertem i Lady Sainsbury miało miejsce około tej porze roku, prawie 40 lat temu.
Rankiem Nowego Roku 1974 dotarłem do tego, o czym powiedziano mi, że będzie to krótkie spotkanie o możliwym projekcie muzealnym.
Nie wiedziałem, w jakim stopniu spotkanie to wpłynie na moją przyszłość jako architekta, a także moje życie osobiste..
.
Xavier de Jauréguiberry – budynek jest tak dobry, jak jego klient, a architektura Sainsbury Center jest nieodłączna od oświecenia i siły napędowej samych Sainsburys oraz wsparcia University of East Anglia.
Cieszę się, że znaczenie tego muzeum, które wspólnie stworzyliśmy, zostało uznane przez ten wpis.
Odsyłacz: Obrazy BDOnline za pośrednictwem Xavier de Jauréguiberry, Tim Caynes i Jacqueline Poggi, na licencji Creative Commons.
[patrz też: elgrom olsztyn, dom w głębi lasu cda, vega meble białystok ]

Powiązane tematy z artykułem: dom w głębi lasu cda elgrom olsztyn vega meble białystok