Budownictwo wczoraj i dzis : Wywiady AD: Thomas Phifer

Niedawno odwiedziliśmy biuro Thomasa Phifera w Nowym Jorku.
powierzchnia robocza, która uosabia tego samego ducha, co jego architektura, z nieskazitelnymi meblami i organizacją osiową.
Phifer (który jest także zapalonym czytelnikiem Arch Daily), zaczął swoją firmę w latach 90., a gdy jego biuro rosło i rozwijało się, jego projekty zostały uhonorowane kilkoma nagrodami AIA Honor Awards i American Architecture Awards.
W rzeczywistości projekt firmy North Carolina Museum of Art jest jednym z zaledwie dziesięciu projektów, które otrzymały nagrodę AIA Honor 2011, najwyższe uznanie organizacji za projekt budowlany.
AIA skomentował, że wnętrze budynku jest delikatnie oświetlone ,.
wynik naturalnego światła przefiltrowanego przez setki eliptycznych okulantów w suficie i sposób, w jaki jego zewnętrzna strona, zamknięta w matowych aluminiowych panelach, kontynuuje dyskurs z krajobrazem.
i oferuje niespodziewane i błyskotliwe refleksje.
Od momentu otwarcia w kwietniu 2010 r.
Projekt radykalnie przekształcił doświadczenie odwiedzającego zarówno samego Muzeum, jak i parku o powierzchni 164 akrów, w którym jest on zlokalizowany, iz którym budynek West jest wizualnie i eksperymentalnie zintegrowany.
Otoczony przez pięć dziedzińców, z których każdy wydaje się wchodzić w strukturę, muzeum jest silnym przykładem dążenia Phifera do łączenia natury ze sztucznym.
Od mniejszych rezydencji po większe gmachy sądu lub pawilony, założenia i strategie projektowe Phifer podkreślają sens inspiracji uzyskanej z otoczenia połączonej z zapewnieniem elegancko funkcjonalnej struktury.
Phifer zauważa, że każdy projekt zapewnia możliwość ograniczenia i oczekiwania,.
Obowiązkiem architekta jest ciągłe wyzwanie klienta i zespołu projektowego w zakresie adekwatności i inwencji.
Jest to sposób projektowania, który oferuje przemyślaną i wyrafinowaną architekturę.
[przypisy: strop ackermana, mrówka kolorowanka, elgrom olsztyn ]

Powiązane tematy z artykułem: elgrom olsztyn mrówka kolorowanka strop ackermana