Budownictwo wczoraj i dzis : Median Berms / Endemic Architecture

Dzięki uprzejmości architektury endemicznej Clark Thenhaus z Endemic Architecture podzielił się z Arch Daily swoim projektem na bramę do Indianapolis Art Center.
Podczas gdy projekt został anulowany, czuliśmy, że projekt nadal wart jest udostępnienia naszym czytelnikom.
Śledź po przerwie na dodatkowe renderingi, diagramy i opis od architekta.
Historycznie koncepcja bramy miała wiele wspólnego z jedną z trzech progowych typologii – monumentalną, ikoniczną lub naturalną.
Propozycja Median Berms dla Indianapolis Art Center wykorzystuje istniejącą witrynę i warunki infrastrukturalne do stworzenia bramy z elementami trzech historycznych typologii bramy.
Monumentalne, ikoniczne i naturalne są hybrydyzowane poprzez skalę, geometrię i krajobraz, tworząc nadskalowane rzeźby w terenie.
Dzięki uprzejmości architektury endemicznej Mediana nasypu wyrasta z istniejących median i skrajów autostrady, obszarów najczęściej pozostawionych na łasce ogólnego wystroju krajobrazu.
Bermy rosną pionowo, gdy powoli falują i zwijają się w kierunku muzeum jako subtelne wskazanie kierunkowe.
Korzystanie z przydrożnych median i krawędzi pozwala na upiększenie, aktywację i obecność witryny jako część strategii bramy, tworząc domniemany wolumin, przez który przechodzisz, a nie tylko pod nim.
Przednia strona The Berms jest odpowiednio nachylona pod kątem odpowiednich linii widzenia dla ruchu samochodowego.
Dzięki uprzejmości architektury endemicznej Kamienie łączą się z istniejącą infrastrukturą, czasem stają się ławkami i nowym schronieniem dla przystanków autobusowych.
Skala i geometria nasypów podkreślają skrzyżowanie po podejściu i są jednocześnie monumentalne, ikoniczne i naturalne.
Nie zasłaniając żadnej części ulicy, nasypy tworzą zmiękczoną krawędź jako przejście, przez które przechodzi się jako przestrzeń.
Nasadzenia nasienia są rodzime rośliny do regionu Indiana.
Należą do nich: Big Blue Stem, Indian Grass, Butterfly Milwweed, Foxglove Beard Tongue, Northern Dropseed i Shooting Star.
Dynamiczne cykle kwitnienia nasadzeń tworzą ciągle zmieniającą się gamę kolorów i faktur przez cały sezon.
Podobnie Big Blue Stem i Indian Grass są wysokimi trawami preriowymi aktywowanymi przez bryzy, tworząc tętniące życiem, falujące pole o niebieskawym bursztynie, zwiększając geometrię The Berms.
Plan terenu Geometryczna organizacja nasypów jest taka, że nasadzenia są widoczne nawet wtedy, gdy nasypy znajdują się w najwyższym punkcie, w przybliżeniu 22.
wysoki.
Zarówno ściany boczne, jak i łóżka do sadzenia nasypów są konstruowane z wykorzystaniem rządzonych powierzchni.
Oznacza to, że każda powierzchnia może być wykonana z prostych linii (elementów konstrukcyjnych) pomiędzy dwoma krawędziami, które nadają jej kształt, czyniąc z nich możliwą do wykonania konstrukcję o unikalnej jakości geometrycznej.
Ściany będą wykonane z matowych białych arkuszy z włókna szklanego nad kopertą konstrukcyjną.
Powłoka z włókna szklanego nadaje się do lżejszego odczucia i może być łatwo oczyszczona.
Elevation The Berms w Indianapolis Art Center łączą monumentalny z ikonicznym i naturalnym, by stworzyć bramę, która jest gdzieś pomiędzy sztuką, architekturą, rzeźbą i krajobrazem.
Zamiast tego, pojedynczy obiekt strategicznie zlokalizowany lub element nad ulicami, Median Bermy tworzą przestrzenne pole falujących, dynamicznych wzgórz.
i pejzaże skręcające w kierunku muzeum, pozwalające na ruch samochodowy i ruch pieszy, aby płynnie poruszać się po dynamicznym polu, w którym wykorzystuje się typologię, która w przeciwnym razie pozostaje, mediana autostrady.
Elewacja Axonometric
[hasła pokrewne: alsafloor, podsypka cementowo piaskowa, co zamiast płytek w kuchni ]

Powiązane tematy z artykułem: alsafloor co zamiast płytek w kuchni podsypka cementowo piaskowa