Budownictwo i architektura : Tianjin Eco-City / Surbana Urban Planning Group

Zauważyliśmy nowy model zielonego miasta na Inhabitat, który będzie obsługiwał 350 000 mieszkańców w Tianjin.
Model kładzie duży nacisk na kształtowanie krajobrazu, gdy wieże mieszkalne wznoszą się wśród parków, deptaków i dolin tworzących główną sieć planu.
Zaprojektowany przez Surbana Urban Planning Group, program dzieli miasto na siedem sektorów różniących się pod względem krajobrazu i oferty programowej.
Więcej zdjęć i więcej o planie po przerwie.
Zorganizowany na siedem części, plan będzie się składał z Lifescape, Eco-Valley, Solarscape, Urbanscape, Windscape, Earthscape i Eco-Corridors, które zaoferują mieszkańcom inny krajobraz, od schodkowej, tarasowej zieleni bardziej futurystyczne kopce w kształcie ziemi w Lifescape.
Podczas gdy niektóre obszary, takie jak Urbanscape, będą bardziej zwarte z budynkami o większej gęstości, plan przewiduje również obszary dla mniejszych inwestycji, takich jak sekcja Windscape.
Użytkownicy z Doliny Eko będą zachęcani do korzystania z systemu kolei miejskiej w mieście, aby poruszać się w różnych sekcjach, a system publiczny pomoże radykalnie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w mieście.
Oprócz szerokiego wykorzystania krajobrazu, projekt obejmuje również zrównoważone technologie.
energia słoneczna i wiatrowa, zbieranie wody deszczowej, odsalanie, by wymienić tylko kilka.
The Earthscape Projekt jest ciekawą próbą powiązania niezbędnej różnorodności miejskich budynków za pomocą spójnej, zagospodarowanej nici.
Siła wniosku polega na tym, że sam krajobraz staje się elastycznym podmiotem, który jest również zdefiniowany i ukształtowany, aby oferować użytkownikom różne doświadczenia.
Plan ten ma zostać ukończony w 2020 r.
Obrazy z Inhabitat za pośrednictwem OpenBuildings
[więcej w: waga prętów zbrojeniowych, strop ackermana, mrówka kolorowanka ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka kolorowanka strop ackermana waga prętów zbrojeniowych