Budownictwo i architektura : „Mosaic” Innowacyjny, bioklimatyczny, europejski kompleks szkolny Wpis / OBSZAR

Dzięki uprzejmości AREA (Architecture Research Athens) Projekt AREA (Architecture Research Athens), ich propozycja, Mosaic. Dla innowacyjnego, bioklimatycznego, europejskiego kompleksu szkolnego na Krecie, wynika z przekonania, że zróżnicowane i stymulujące środowisko edukacyjne, bogate w doświadczenia, zapewnia najlepszy kontekst dla wzajemnego uczenia się.
Stworzony jako organiczna całość, kompleks mozaikowy wydaje się być siatką wielu, powiązanych ze sobą.
Pawilonów ., z których każdy ma swój własny, niepowtarzalny architektoniczny charakter, z których wszystkie są ułożone w uporządkowany i bezproblemowy Plan Główny.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Integralny system wewnętrznych dziedzińców uzupełnia pawilony i tworzy szereg środowisk zewnętrznych, z których każdy ma własną charakterystykę.
Razem pawilony i dziedzińce tworzą bogatą oprawę fizyczną, przywodzącą na myśl nie tylko wielokulturową przeszłość miejscowych korzeni minojskich; ale wyraża także różnorodną kulturową tkankę, która stanowi europejską teraźniejszość szkoły.
Dzięki uprzejmości AREA (Architecture Research Athens) Pawilony Dzięki uprzejmości AREA (Architecture Research Athens) Uwarunkowania bioklimatyczne wprowadziły specyficzną formę budynku szkolnego na każdym poziomie projektu, od planu generalnego do indywidualnych pawilonów i przestrzeni zewnętrznych, bezpośrednio wpływając na jego wyjątkowe właściwości fizyczne.
tożsamość.
W skali Master Planu kompleks jest w całości zintegrowany z otaczającym krajobrazem i ogranicza się do jednopiętrowych i dwupiętrowych budynków w harmonii z topografią.
Tylko górne części każdego z 16 podstawowych bloków budowli wznoszą się ponad poziom drzew, wyrażając inną koncepcję przestrzenną w odniesieniu do wykorzystania światła naturalnego i wentylacji.
Rezultatem jest charakterystyczny, ale dyskretny.
Krajobraz dachowy.
widoczny z pagórkowatego otoczenia, reprezentujący społeczność szkolną, która jest dynamiczna i zrównoważona.
Dziedzińce dzięki uprzejmości AREA (Architecture Research Athens) Jednocześnie liczne dziedzińce rozmieszczone w całym kompleksie (20 w sumie, z coraz mniejszą otwartością na otaczającą topografię) wprowadzają naturalne środowisko w głąb serca szkoły.
.
Okoliczne gaje oliwne mogą przelewać się na dziedzińce, tworząc pokoje na zewnątrz .
które rozszerzają przestrzeń wewnętrzną szkoły w całej witrynie.
Same dziedzińce naśladują subtelne nachylenie terenu, stopniowo schodząc z jednego końca działki na drugi.
W niektórych przypadkach naturalne nachylenie terenu jest powiększane w celu zapewnienia miejsc do siedzenia na zewnątrz, stanowiących integralną część krajobrazu.
Architekci: AREA (Architecture Research Athens) Lokalizacja: Kreta, Grecja Team: Styliani Daouti, Giorgos Mitroulias, Michaeljohn Raftopoulos, Anna Vocali Konsulat ds.
Energii: Katerina Drakou Konkurs: Międzynarodowy Konkurs Architektury UIA; Innowacyjny, bioklimatyczny, europejski kompleks szkolny na Krecie, Grecja Wynik: wyróżnienie specjalne
[więcej w: strop ackermana, waga prętów zbrojeniowych, mrówka kowalewo pomorskie ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka kowalewo pomorskie strop ackermana waga prętów zbrojeniowych