Architektura i nowoczesne budownictwo – A101 Wniosek o konkurs na blok miejski / b4 Architekci

Dzięki uprzejmości b4 Architects Projektując projekt 150 000 osób dla nowego miasta pod Moskwą, b4 Architects udostępnił nam swoją propozycję konkursu A101 Urban Block Competition, w którym skupili się na przemyślanym tworzeniu przestrzeni i wrażliwości na warunki kontekstowe miasto.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
.
Być w słońcu.
Dzięki uprzejmości b4 Architekci Miasto, część krajobrazu, w której każda osoba się identyfikuje, jest światem mobilnym, wolnym od znanych ograniczeń, który opiera się głównie na relacji między domami, z których ich mieszkańcy mogą mieć wyobrażenie świata.
.
Wejście izotropowej przestrzeni planszy głównej jest akceptowane z otrzymywaniem regularnej siatki na planie i elewacji, na której występują pewne małe zakłócenia.
są wprowadzane: mogą generować miejsce, w którym ludzie rozumieją i doceniają złożoność współczesnego życia jako doświadczenie intencjonalne i estetyczne.
Na tym znaku wodnym zaprojektowano 17 odmian dla 4 typów obudów od do 4 pokoi.
Te apartamenty są montowane z teoretycznie nieskończoną liczbą kombinacji startowych.
Rezultatem jest blok mieszkalny utworzony przez elementy architektoniczne, które mogą się różnić w zależności od warunków kontekstowych i ekspozycji na światło słoneczne.
Dzięki uprzejmości b4 Architekci Obszary wspólne i dystrybucja są zaprojektowane jako prawdziwe przestrzenie publiczne, w których należy brać pod uwagę rytuały spotkania.
Na dziedzińcu znajduje się szeroki, pół-publiczny ogród mieszkalny z kontrolowaną dostępnością, który wraz ze wszystkimi terenami zielonymi na tarasie staje się zintegrowanym systemem obejmującym każde mieszkanie.
Projekt jest przemyślanym tworzeniem przestrzeni wokół pierwotnego archetypu ogrodzenia,.
Temenos.
(.), zamykając przestrzeń, w której można zrealizować jeszcze wrodzone poczucie życia każdej ludzkiej istoty.
Dzięki uprzejmości b4 Architects Zespół projektowy: Gianluca Evels & Stefania Papitto.
b4 Architekci z Sebastiano Maccarrone Lokalizacja: Moskwa, Rosja Rok: 2010 Typ: Konkurs Obiekt: A101 Urban Block Klient: Masshtab Firma Powierzchnia: 14000 m2 Program: budownictwo mieszkaniowe, usługi, komercyjne, open space
[patrz też: dachówka karpiówka wymiary, co zamiast płytek w kuchni, mrówka kolorowanka ]

Powiązane tematy z artykułem: co zamiast płytek w kuchni dachówka karpiówka wymiary mrówka kolorowanka